Dragon Ball – manga, serial animowany i szereg gier komputerowych, które zachwycają kolejne generacje.

Mimo znaczących różnic kulturowych i liczącej tysiące kilometrów odległości, wśród Polaków nie brakuje entuzjastów japońskich anime.

Jedną z najbardziej znanych produkcji tego typu jest bez wątpienia Dragon Ball. Bazą scenariusza serialu była manga autorstwa Akiry Toriyamy. Inspiracją dla tego słynnego rysownika komiksów była natomiast chińska powieść pod tytułem „Wędrówka na Zachód”.
Chociaż od światowej premiery pierwszego cyklu anime upłynęły trzy dekady, nadal cieszy się ona olbrzymią popularnością wśród dzieci i dorosłych fanów tego gatunku. Losy Son Goku, Bulmy i Kuririna bawią kolejne pokolenia widzów, a wiele firm stara się zareagować na zainteresowanie Dragon Ball, wypuszczając na rynek gadżety z bohaterami anime – idź na mój blog.

Nic dziwnego zatem, że gigantycznym sukcesem okazały się również gry Dragon Ball. PS3, komputery i inne konsole umożliwiają fanom wcielenie się w ukochanych bohaterów i rozegranie porywających pojedynków. Jedną z popularniejszych gier opartych na przygodach Son Goku jest Dragon Ball: Raging Blast 2. Choć produkcja ma już sześć lat, nadal zachwyca graczy świetną grafiką i szeregiem pomysłowych rozwiązań.
Katowice
Źródło: http://pixabay.com
Dragon Ball: Raging Blast 2 to wzorcowa bijatyka, w której walki przeplatają się z wątkami fabuły serialu. Gracz może wybierać spośród dziewięćdziesięciu postaci, co otwiera niezliczone możliwości prowadzenia zmagań i sprawia, że gra nie nudzi się zbyt szybko.

Bijatyki to pozycje, przy których doskonale sprawdzają się kontrolery. Dzięki wykorzystaniu Dualshock 3 PC odkryje przed nami całkiem nowe możliwości. Aby podłączyć kontroler do komputera wystarczy zainstalować odpowiednie oprogramowanie – www.ceneo.pl/8372584. Driver PC możemy bez problemu pobrać z Internetu.