Jaki jest dobry przepis na smaczną małą czarną jak z Italii?

Przepis na szybką kawę? Mała saszetka (ewentualnie kawa rozpuszczalna), gorąca woda i… gotowe! Tymczasem są osoby, które nie poszukują przepisu na szybką, lecz także szybką i doskonałą w smaku, pobudzającą nasze zmysły kawę… Taką, która z chwilą pierwszego łyka, zaniesie nasze myśli do zacisznej włoskiej kawiarenki. Włoskiej albo francuskiej, ponieważ snute są opowieści na temat tego, iż to mieszkańcy tych państw wymyślili kawiarkę. Kawiarki to doskonałe wyjście dla osób, które doceniają aromat kawy, a nie są ani stanowiska, ani wolnej chwili, by być właścicielami sporych rozmiarów ekspresu do kawy. Coraz więcej kawiarek pozwala też na przygotowanie innego rodzaju kawy niż espresso, w tym latte i cappuccino.

Kawa i herbatnik
Autor: ZPC Piast Sp. z o.o.
Źródło: ZPC Piast Sp. z o.o.

Niska cena, prostota obsługi i szybkość czyszczenia sprawiają, iż kawiarka (niepowtarzalny smak) jest godną uwagi alternatywą dla innych technik podawania kawy. Sposób przygotowania aromatycznej kawy w kawiarce nie jest rudny. Ten moment zabierze nam kilkanaście minut. Do będącego na dole naczynia trzeba jedynie wlać wodę. Do środkowego pojemniczka, gdzie ulokowane są filtry, należy umieścić należytą porcję kawy. Następnie należy postawić kawiarkę na kuchence, aby woda pod wpływem wysokiego ciśnienia przedostała się przez filtry i dotarła do wyższych partii kawiarki. O końcu parzenia kawy, które – w zależności od wybranej ilości filiżanek – trwa około pięciu minut, obwieści nam charakterystyczne syczenie, świadczące o tym, że cała woda z dolnego pojemnika zamieniła się już w kawę.

Wtedy możemy przelać gotową mocną kawę do filiżanki. Kto lubi bardziej subtelną, może rozcieńczyć ją przegotowaną wodą. Imponującą ofertę kawiarek proponują sklepy w sieci, które zapewniają ceny niższe niż w sklepach stacjonarnych. Możemy do wyszukiwarki internetowej wpisać hasło: kawiarka sklep internetowy, a bez niepotrzebnego wychodzenia z domu i zabiegania będziemy mogli zanurzyć się w świecie zakupów. Zwłaszcza że sklepy internetowe posiadają w ofercie imponujący wybór (polecane modele). Kupujący mogą sami wybrać opcję formy dostawy a także płatności – np. dokonując przelewu lub dopiero przy odbiorze. Poza tym, kiedy zdecydujemy się na sklep, który w zakresie usługi zagwarantuje nam szybkie dostarczenie przesyłki, już następnego dnia będziemy delektować się smakiem naszej ulubionej kawy.