MMORPG – gry współczesnych czasów

Internet to jedno spośród podstawowych narzędzi ludzkości w XXI wieku. W sieci poszukujemy wiadomości, zabawy, czy nowych przyjaciół. Nasze życie powoli upływa dwutorowo – prawdziwie i wirtualnie. W Internecie szukamy także gier. To bowiem jedno z niewielu miejsc, w którym możemy oddać się zabawie za darmo. Nie zdumiewa stąd fakt, iż portale zawierające darmowe gry przez Internet cieszą się sporą popularnością.

Społeczność internetowa
Autor: wirtuale.pl
Źródło: wirtuale.pl

Pirate storm i Seafight to jedne spośród wielu gier, jakie można odnaleźć w Internecie. Przenoszą użytkownika w rzeczywistość rodem z produkcji „Piraci z Karaibów”, gdzie użytkownicy walczą o przewagę na wodach jak również zmierzają do odnalezienia skarbu i zdobycia popularności. Na drodze czyha na nich niemało niebezpieczeństw, jednakże również fenomenalna przygoda. Pirate storm oraz Seafight to gry dla każdego, kto lubił w latach dzieciństwa historie o pirackich podbojach.

Gry na http://www.wcograc.pl/

Darmowe gry przez internet nie ograniczają się tylko do pirackich podbojów morskich. Niezwykłą popularnością cieszą się takie pomysły jak Travian, Plemiona czy Grepolis, które opierają się na regule budowy miejscowości i sukcesywnego poszerzania własnego terenu. Gracze jednoczą się w ekipy, zawierają koalicje a także toczą walki. Na analogicznej zasadzie działają takie gry jak na przykład Farmerama i Settlers Online. W pierwszym wypadku gracze konstruują zagrodę, a w Settlers Online kolonię.

Zarówno Pirate storm i Seafight , jak i Settlers Online, Travian, Farmerama, lub Grepolis to gry MMORPG. Charakteryzują się tym, że gracze wcielają się w konkretną postać i rywalizują lub kooperują z innymi graczami. Wszystkie wyszczególnione powyżej gry przybyły do nas z zagranicy. Jeżeli chodzi o polskie gry MMORPG to można wymienić Imperium Stylu. Jest to gra w zasadzie dla dziewczyn. Imperium Stylu polega na wcielaniu się w postać jednej z bohaterek a także sterowaniu jej wirtualnym losem. Polskie gry MMORPG lata świetności mają w dalszym ciągu przed sobą. Być może w krótkim czasie otrzymają swoje pięć minut.