Na co zwracać szczególną uwagę przygotowując imprezę rodzinną

Każda duża impreza rodzinna wymaga należytej oprawy. Szykujemy stół, często ozdobiony w śnieżnobiały obrus i kontrastowe kwiaty. Z zakamarków wyjmujemy komplet eleganckich sztućców. Część z nas lekko nerwowo sprawdza w necie czy w należyty sposób ustawione są nakrycia, niektórzy z kolei zastanawiają się w jaki sposób rozplanować miejsca dla gości, a nie jest to wcale proste zagadnienie.

Zaproszenia ręcznie wycinane - Paper Flower Art, Bogna Trętko
Autor: Izabela Sekuła Jak Motyle
Źródło: abcslubu.pl

Pan domu bowiem powinien wziąć pod uwagę tak wiek uczestników jak także ich ważność. Jak wiemy u szczytu stolika umieszcza się albo osoby najstarsze albo solenizantów lub rodziców z dzieckiem oraz chrzestnych – gdy przyczyną do świętowania są chrzciny. Są do tej pory takowe miejsca, gdzie na uroczystości mające związek z życiem religijnym zapraszany jest też duszpasterz który owy obrzęd odprawił – wówczas również i on traktowany jest szczególnie i powinno się go posadzić nieopodal głównych uczestników uroczystości familijnej.

zaproszenia ślubne
Źródło: http://www.waszezaproszenia.pl/

Jeżeli jest to wykonalne pan domu powinien zwrócić dodatkowo uwagę podczas planowania rozmieszczenia uczestników na bieżące układy panujące pomiędzy nimi. Jeżeli wiemy iż wuj Stasiek pokłócił się ze szwagrem Kazikiem o pilarkę, lepiej nie spowodować by siedzieli blisko siebie ponieważ antypatie potrafią popsuć im i pozostałym gościom uroczystość, a obowiązkiem gospodarzy jest przecie zadbanie o to aby wszyscy goście czuli się jak najlepiej na przyjęciu. Jak to jednak uczynić technicznie? Prostym rozwiązaniem jest sporządzenie trochę wcześniej karteczek z wypisanym imieniem ustawionych w odpowiednich punktach, można uniknąć wówczas zbytecznego zamieszania.

Takowe wizytówki dobrze przygotowywać już wtedy, gdy zamawiamy zaproszenia na chrzest bądź też zaproszenia weselne. Takie wyjście umożliwia nam pewną homogeniczność estetyczną i elegancję, a przecież na tym nam zależy. Nie małe znaczenie ma także cena, przy większym zleceniu prawdopodobnie drukarnia da nam upust na zaproszenia weselne. Warto zachować też dane drukarni – prawdopodobnie za pewien czas konieczne nam będą zaproszenia na chrzest. Taka jest już zazwyczaj kolej rzeczy. Może się też zdarzyć, iż będziemy potrzebowali po kolejnym awansie całego stosu w profesjonalny sposób stworzonych wizytówek.