Na czym polega fenomen Angry Birds, najpopularniejszej gry komputerowej na świecie

Codzienne na całym świecie pojawiają się nowe gry, jednak niewiele z nich może się udać osiągnąć prawdziwy sukces. Lecz raz na jakiś czas się takie pojawiają, pojawiają się także gry, jakie śmiało nazywać można fenomenami. I do tego typu gier zalicza się właśnie Angry Birds, gra, która zdobyła wszystkie kraje, a ponad dwa miliardy pobrań czynią ją najpopularniejszą grą w historii. Co więcej, z tej nieskomplikowanej gry zrodził się wielki przemysł, gra ma już swój serial, w planach jest tradycyjny film, a różne gadżety z fruwającymi ptakami są marzeniem wielu dzieci.

angry birds
Autor: Gear4
Źródło: Gear4
Nad fenomenem popularności tej gry zastanawiają się już naukowcy, chcąc wywnioskować, czemu każdy chociaż przez chwilę w nią grał. A w pierwszej kolejności gra w ptaki i świnie jest niezwykle prosta. Nie będzie wymagać od gracza wielkiego talentu czy umiejętności, nie trzeba też zastanawiać się nad skomplikowanymi scenariuszami. Po prostu strzela się ptakiem i patrzy, co się wydarzy z drugiej strony planszy – a rzeczywiście dużo się może dziać, o to zadbali już dobrze producenci gry.

Następnym ogromnym plusem tej gry jest fakt, że grać w nią można nawet w krótkiej przerwie, oczekując na dentystę czy jadąc autobusem do pracy. Dużo gier bardzo wciąga, ale wymagają one dłuższego grania, żeby to miało jakiś sens. Przy latających ptakach tego problemu nie ma – jedna runda trwa co najwyżej parę minut, a jeśli coś nie wyjdzie, to w

gra komputerowa
Autor: krisguy
Źródło: http://www.flickr.com

każdym momencie można do niej wrócić i poprawić wynik.

No i nie można zapomnieć o jeszcze jednej ważnej rzeczy, jaką jest wygląd – co by nie powiedzieć, to Angry Birds jest zwyczajnie grą uroczą, dopracowaną w najdrobniejszych szczegółach i pełną zachwycających detali. Producent nie spoczywa na laurach i bez przerwy pojawiają się nowe przygody latających ptaszysk, ostatnią nowością jest na przykład Angry Birds Stella – zagraj w Angry Birds. Dużo będzie wskazywać na to, że również to wydanie odniesie ogromny sukces, co zresztą doskonale widać patrząc na statystyki pobrań, już dzisiaj gra ma bardzo dużą liczbę użytkowników.