O programach telewizyjnych słów kilka – co warto oglądać i na jakich kanałach

Od kiedy telewizor zjawił się na tym świecie, błyskawicznie podbił także naszą wyobraźnię. Same początki były niezwykle ciężkie. Był to towar bardzo luksusowy i nie każdy mógł sobie pozwolić na taki zbytek. W naszej ojczyźnie jeszcze przez długi czas odbiornik telewizyjny był wyznacznikiem wysokiego statusu społecznego. Bardzo często jeden odbiornik był na całą wieś albo kamienicę w mieście. Miało to swoje korzystne strony. Mieszkańcy, spotykając się, by zobaczyć jakąś audycję, integrowali się. Tego typu zbiorowe oglądanie niekiedy przeradzało się w huczną imprezę.

gazeta
Autor: Shannon Hauser
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj telewizor jest obowiązkowym sprzętem wyposażenia każdego współczesnego gospodarstwa domowego. Zwykle zajmuje szacowne miejsce w centrum pokoju dziennego. Jeśli posiadamy tylko jeden telewizor, to najczęściej dochodzi do zawziętych starć o pilota. Bo przecież doskonale wiemy, że kto posiada pilota, ten ma pełną władzę. Często w mieszkaniach znajduje się kilka odbiorników, by zapobiec takim właśnie gorszącym scenom.

Razem z rozwijaniem się kolorowej telewizji, rozrastała się jej oferta programowa. W naszej ojczyźnie funkcjonuje parę prywatnych stacji, które cały czas walczą między sobą. Wychodzi to na dobre nam, widzom, gdyż mamy różnorodny wybór różnych audycji oraz filmów. Telewizje cyfrowe opanowały rynek oraz nasze życie. Teraz mamy dostęp do wszystkich telewizji na świecie. Program tv ciągle ewoluuje, dopasowując się do wymagań widza. Jeszcze jakiś czas temu narzekaliśmy na brak oferty kulturalnej w publicznej telewizji. Dzisiaj mamy do dyspozycji osobny kanał, poświęcony tej tematyce. W dzisiejszej telewizji wszyscy znajdą coś dla siebie. Możemy oglądać interesujące audycje przyrodnicze, czy też historyczne. Stacje telewizyjne prześcigają się w emitowaniu ostatnich kinowych hitów, które gromadzą ogromną widownię (dlatego dobrze czytać np. serwisy jak tutaj). Wielbiciele sportu także nie mogą narzekać na ofertę programową. Kanały dla dzieci są bardzo zróżnicowane, dlatego powinniśmy zwrócić uwagę na to, co ogląda nasze dziecko. I choć telewizor to prawdziwe okno na świat, warto czasem wyłączyć odbiornik i zobaczyć, że w naszym domu rozgrywa się najciekawszy serial.