Z Dlaczego niektóre z gier stają się hitami sprzedażowymi, w jakie grywają ogromne ilości graczy z całego świata.

Współcześnie, w epoce smartfonów oraz komputerów, raczej trudno narzekać na nudę. Oczywiście klasyczne gry planszowe cały czas cieszą się popularnością, mimo że wielu ludzi już dawno wieściło ich koniec.

przebranie
Autor: H. Michael Karshis
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak nadal dużo jest osób, które co jakiś czas chcą się oderwać od ekranu i w gronie znajomych lub rodziny miło spędzić czas. Niektóre z planszówek są faktycznie bardzo popularne, na przykład jedną z tego typu kultowych produkcji jest arkham horror. Lecz niestety jest im jednak bardzo daleko do tego, co dzieje się na rynku gier komputerowych. Tu nawet mniej znane i popularne produkcje, typu airport simulator, angry birds mają dużo większe grono chętnych, niż najbardziej popularne gry planszowe, a co dopiero jeśli się je porówna do największych hitów.
arkham horror
Autor: enn-here
Źródło: http://www.flickr.com

A jeśli będzie chodzić o kwestię popularności, to chyba nic nie będzie w stanie pobić serii angry birds pig. Jak pokazują statystyki, jest to aktualnie najbardziej popularna gra na całym świecie, i na razie nie widać żadnej innej, jaka by mogła zagrozić temu miejscu. Każdego dnia gra w nią wiele milionów ludzi na całym świecie, a ilość ściągnięć już dawno przekroczyła miliard. Jest ona obecna nie tylko na smartfony, ale też na inne platformy, wraz z komputerami i konsolami, a jej ogromnym plusem jest możliwość zagrania nawet jak będzie się miało parę wolnych minut.
Na tak krótki czas nie opłaca się nawet siadać do kolejnej hitowej gry, czyli assassins creed – http://www.ceneo.pl/33178961. Seria ta obejmuje kilkanaście rozmaitych części, wypuszczanych w przeciągu ostatnich dziewięciu lat, a wszystkie one posiadają interesującą, naprawdę bardzo wciągającą fabułę.